Editor, vydavatel, grafik, spoluautor, sběratel fotografií

Karel Fiala se narodil ve Šternberku. Profesně se věnuje marketingu a designu. Déle než 20 let sbírá regionální fotografie a také buduje digitální fotografickou kroniku Šternberska, která ke dnešnímu datu čítá téměř 200 tisíc zařazených položek Zřejmě se jedná o největší sbírku fotografií šternberského regionu. Aktivně též fotografuje. Je autorem několika čtenářsky velmi úspěšných, odbornou veřejností pozitivně hodnocených regionálních fotografických publikací (Šternbersko 1850-1945, Šternberk 1900-1989, Šternberk 1989-2019).

„Moje sbírka fotografií obsahuje také několik tisíc snímků ze závodů Ecce Homo. Řada z nich nebyla nikdy publikována. Tento motoristický podnik evropského formátu si zaslouží reprezentativní retrospektivní knihu – a tak jsme se do ní pustili. Představí opravdové legendy závodů, jeho kompletní historii, čtenář se dozví řadu zajímavostí a samozřejmě v knize najde velký výběr těch nejhezčích fotografií, od pionýrských počátků až po rok 2019. Půjde o jedinečnou sběratelskou edici pro všechny příznivce automobilového sportu. Nastavili jsme si laťku hodně vysoko, jsem však přesvědčen, že se nám „dílo“ beze zbytku povede.“

REEFERENCE

Spoluautor, sportovní reportér, fotograf, znalec historie závodů Ecce Homo

Lukáš Pikal je šternberský rodák. Narodil se a vyrůstal přímo u závodní tratě Ecce Homo a od dětství byl fascinován odvážnými muži na rychlých strojích, kteří každoročně startovali pod okny jeho pokoje. Sledování závodních speciálů při jejich jízdě, řev motorů a vůně vysokooktanového benzínu ho brzy přilákala přímo ke svodidlům legendární tratě, kde se nejprve z fanouška stal fotografem a následně sportovním reportérem.

V prostředí závodů do vrchu aktivně působí déle než 15 let a během této doby poznal vrchařské klání na všech úrovních – od amatérských závodů až po vrcholné podniky mistrovství Evropy po celé Evropě. Spolupracuje s celou řadou závodních týmů, nejen českých ale i zahraničních. Výsledky jeho práce je možno vidět v závodních reportážích a fotogaleriích s tématikou závodů do vrchu, rally nebo okruhových podniků.

Trať Ecce Homo má pro Lukáše bezpochyby výjimečné postavení: „Historie šternberského závodu je dlouhá, rozmanitá a bohatá, a všechny tyto jedinečné atributy mne neustále nutí pracovat s archivními materiály pro zkvalitnění mých článků a odborných textů. Bádání a studium dobových materiálů v kombinaci s vlastními zážitky z posledních třiceti ročníků závodu mi dává dohromady rozsáhlé a jedinečné informace, o kterých se rád v této knize podělím se všemi příznivci Ecce Homo Šternberk.“

Spolupracovník, sportovní redaktor, komentátor Ecce Homo a fotograf nejen závodů do vrchu

Roman Krejčí přičichl k automobilovým závodům v rodném Havířově, kde se jezdily okruhové závody. Svoji specializaci ale záhy zaměřil na vrchy. Bylo to právě Ecce Homo 1989, které definitivně otočilo jeho pozornost ke kopcovým závodům.

Každoročně patří k Ecce Homo neodmyslitelně jako komentátor a archivář. Má na svědomí evropsky největší databázi závodů do vrchu na stránkách www.euromontagna.com. Desítky tisíc fotografií a výsledky tisíců závodu tvoří hlavní záběr jeho práce, která se průběžně neustále rozšiřuje.

Po publikaci věnované historii závodu do vrchu Ústecká 21′ je velmi rád, že se bude moct spolupodílet na Fenoménu Ecce Homo: “Velmi jsem uvítal informace o chystané publikaci věnované závodu, který se stal mou srdeční záležitostí. Věřím, že obrovské archívy a kontakty nám společně dovolí vytvořit v rekordním čase opravdu vynikající knihu, která bude ozdobou našich domácích knihoven. Je to výzva, která nás svazuje k té nejlepší práci.”

REEFERENCE